Dotační podpora pro kostely

Kostel – Zátoň

  V letošním roce 2021 byla za přispění  z dotační podpory Jihočeského kraje, BKM (Německého ministerstva kultury a medií), Města Větřní, Římskokatolické farnosti Zátoň zrestaurována zpovědnice v kostele Umučení sv. Jana Křtitele v Zátoni.

Dotační podpora pro kostelyDotační podpora pro kostely


V roce 2019 dále byly s dotačním příspěvkem Jihočeského kraje a příspěvkem bývalých Německých rodáků Římskokatolické farnosti Zátoň restaurovány obrazy s ozdobnými rámy Křížové cesty z kostela Umučení sv. Jana Křtitele v Zátoni (Město Větřní). Konkrétně se jedná o obrazy zastavení č. VI. a VII.

Díky příspěvku od Města Větřní a dalších příspěvků našich i německých rodáků byly obnoveny ještě další čtyři obrazy z  patnácti-dílného cyklu obrazů Křížové cesty.

Dotační podpora pro kostelyDotační podpora pro kostely


 

Kostel – Přídolí

V letošním roce 2021 byla také dokončeno restaurování dřevěné sochy Panny Marie z kostela sv. Vavřince v Přídolí. Restaurování proběhlo v letech 2020 – 2021 a bylo finančně podpořeno z dotací Jihočeského kraje. Dotační podpora pro kostely Příloha v pdf – foto: 20211108103634264