Nařízení českokrumlovského preláta Mgr. Václava Píchy, JC. D.

Mgr. Václav Pícha, JC .D., prelát českokrumlovský

Vážení návštěvníci, milí bratři a sestry

V souvislosti s vládním nařízením stavu nouze v důsledku pandemie COVID-19, kterým se kromě jiného zakazují s účinností ode dne 12. března 2020 od 14 hodin všechny společenské akce, včetně náboženských shromáždění s účastí přesahující 30 osob, vydal českobudějovický biskup Mons. Vlastimil Kročil toto nařízení:

Na území českobudějovické diecéze se ruší všechny veřejné bohoslužby, společné pobožnosti, duchovní obnovy, modlitební setkání a jiná shromáždění ve všech kostelích a kaplích.

Z tohoto důvodu se až do odvolání nebudou konat v kostele sv. Víta a v klášterním kostel v Českém Krumlově veřejné bohoslužby.

Kostel sv. Víta bude denně zpřístupněn k soukromé individuální modlitbě v čase od 8:30 až 17:00 hodin.

Možnost individuální svaté zpovědi bude v kostele sv. Víta:

Po, St, Čt, Pá, So, Ne  17:00 – 17:30 hodin

Pan biskup až do odvolání uděluje všem věřícím dispenz od povinné účasti na nedělní mši svaté.

Doporučujeme v neděli využít přenosů bohoslužeb v médiích, především Televize Noe, Televize Lux, Radia Proglas a prostřednictvím internetu i z dalších poutních míst.