Bc. Vojtěch Talíř získal stříbrnou medaili sv. Víta

Bc. Vojtěch Talíř získal stříbrnou medaili sv. VítaV sobotu 19. února 2022 oslavil trvalý jáhen Bc. Vojtěch Talíř významné životní jubileum – 70. narozeniny. V neděli 20. února při mši svaté v kostele sv. Víta v Českém Krumlově mu popřál českokrumlovský prelát Mgr. Václav Pícha, JC.D. i za všech 10 farností, ve kterých Vojtěch Talíř nyní slouží (Boršov nad Vltavou, Český Krumlov, Černice, Doudleby, Kamenný Újezd, Kájov, Přídolí, Větřní, Věžovatá Pláně a Zátoň).

Zároveň při této příležitosti obdržel Vojtěch Talíř od českokrumlovského preláta stříbrnou medaili svatého Víta za dlouholetou a obětavou službu trvalého jáhna ve farnostech, které jsou spravovány z Českého Krumlova. V Českém Krumlově byl pan Talíř ustanoven od 1. 8. 2012, což také znamená, že letos uplyne celých 10 let jeho služby.

Text: Zdeněk Kalianko

Bc. Vojtěch Talíř získal stříbrnou medaili sv. Víta