Ať zvony zvoní

Výsledek obrázku pro zvonyDne 21. září 2018 si celý svět připomene Mezinárodní den míru a v rámci Evropského roku kulturního dědictví proběhne v tento den akce „Ať zvony zvoní“, která má za cíl v jeden okamžik rozeznít v celé Evropě co největší počet zvonů jako symbolů míru.

Česká biskupská konference na svém 114. plenárním zasedání rozhodla o tom, že se naše církev k této akci připojí.

 

„Zvuk zvonů ať ohlašuje mír“

V Evropě po dlouhá staletí zvony ohlašovaly čas na práci, odpočinek a modlitbu. Zvony byly neoddělitelnou součástí náboženského a světského života. Po celé Evropě i dnes je možné slyšet miliony zvonů denně. Zvony kostelních věží, městských síní, hřbitovů a pamětních míst jednoznačně představují základní evropskou hodnotu, která je nejen vidět ale i slyšet. Proto se v den připomínky míru připojíme k ostatním evropským zemím a chceme zvonit na oslavu Mezinárodního dne míru.

Prosíme tímto všechny duchovní správce, aby zajistili, aby se v pátek 21. září v době od 18.00 do 18.15 hodin rozezněly kostelní zvony.